Toote registreerimine: konsultatsioon ja abi
Kui soovite tuua uue ravimi Eesti turule, siis satute möödapääsmatult vastamisi rea küsimuste ja protseduuridega, mis on vajalikud toote registreerimiseks ja müügi alustamiseks. Retlando kogenud meeskond võtab kõik need tegevused enda peale. Pakume nii konsultatsiooniteenuseid kui ka reaalset abi teie toodete registreerimisel.
Uue ravimtoote registreerimise protsess toimub järgmiste etappidena.
1) Toote klassifikatsioon. Toote määratlemine vastavasse gruppi: ravimid, toidulisandid või meditsiinitarbed. Klassifikatsiooni määratlev asutus: Ravimiamet.
2) Registreerimise tüübi valik Ravimiametis: riiklik protseduur (national procedure), detsentraalne (DCP) või vastastikuse tunnustamise protseduur (MRP).
3) Ettevalmistus registreerimise algatamiseks. Sellel etapil toimub tekstide tõlkimine pakendi, patsientide infolehtede ja arstidele mõeldud informatsiooni tarbeks.
4) Dokumentide esitamine registreerimiseks. Riigilõivu tasumine ja kõikide vajalike dokumentide ja näidiste esitamine Ravimiametisse.
5) Registreerimise portsessi toetamine. Eraldiseisvate registreerimisprotsesside jälgimine, täiendavate küsimuste tekkimisel suhtlemine Ravimiametiga, pakendite tekstide ning patsientidele ja arstidele mõeldud informatsiooni kinnitamine.
6) Registreerimisjärgne toetamine. Võite pöörduda meie poole igal etapil peale edukat toote registreerimist. Retlando osutab toetust muudatuste sisseviimisel juba olemasolevasse registreeringusse, esitab vajaliku dokumentatsiooni ja kinnitab vajadusel tekstide muudatused. Oleme teie kõrval kõikide etappide vältel ning alati valmis aitama.